Szanowni Państwo,fot. fotolia

na łamach „Gazetki” pragniemy podzielić się z Państwem dobrą nowiną. Otóż pod koniec czerwca nasze Stowarzyszenie TRAMPOLINA zostało wpisane do belgijskiego rejestru sądowego i z ogromną przyjemnością możemy powiedzieć, że oficjalnie rozpoczynamy działalność na rzecz Polaków przebywających w Belgii.

Naszą misją jest niesienie pomocy prawnej oraz psychologicznej osobom, które znajdują się w trudnej sytuacji życiowej.

W dziale prawnym znajdą Państwo wsparcie w takich sprawach, jak na przykład:

  • prawo rodzinne (przemoc domowa, relacje z dziećmi, opieka nad małoletnimi, kwestie alimentacyjne, SECAL, uznanie ojcostwa itp.),
  • prawo pracy (mobbing w miejscu zatrudnienia, pracownicy oddelegowani, tzw. A1, świadczenia rodzinne i socjalne, kwestie emerytur i rent, przeniesienie świadczeń do Polski itp.),
  • problemy z zadłużeniem oraz sprawy komornicze:

- osobiste (kredyty, FIDUCRE, opłaty za prąd, wodę, ogrzewanie, eksmisje),

- związane z prowadzeniem działalności gospodarczej, associé actif, indépendant, (zaległości składkowe PARTENA, SECUREX itp. oraz zaległości podatkowe).

Zakres pomocy psychologicznej obejmuje:

  • terapię indywidualną (depresja, nerwica, wypalenie zawodowe, niskie poczucie wartości, utrata bliskiej osoby, trauma PTSD),
  • terapię partnerską (poprawa jakości komunikacji, przeciwdziałanie nawracającym kryzysom, atakom zazdrości, brakowi zaufania),
  • wsparcie psychologiczne dla ofiar przemocy domowej,
  • terapię odwykową dobrowolną oraz dla osób z prawomocnym wyrokiem sądowym.

W ramach Stowarzyszenia prowadzimy również Ośrodek wsparcia prawno-psychologicznego dla seniorów, a także planujemy w najbliższym czasie uruchomienie Telefonu Życzliwości.

Jeśli podoba Ci się nasza inicjatywa i jesteś zainteresowany dołączeniem do zespołu wolontariuszy Telefonu Życzliwości, gorąco zachęcamy do kontaktu pod numerem 0495 28 98 24.

Poszukujemy osób otwartych, empatycznych, chętnych do pomocy i wysłuchania innych. Chętne do współpracy osoby zaprosimy na szkolenia, zorganizujemy dla nich praktyki pod okiem kadry projektu oraz zapewnimy im konieczną superwizję.

Serdecznie zachęcamy do kontaktu i włączenia się w nasze działania!

W naszej ofercie nie zabraknie również warsztatów i szkoleń dla specjalistów pragnących poszerzyć swoje kompetencje. A od jesieni br. rozpoczynamy cykl spotkań pod patronatem Ambasady RP, na których swoją wiedzą podzielą się z Państwem specjaliści współpracujący z naszym Stowarzyszeniem oraz goście specjalni.

Porady ekspertów w ramach Stowarzyszenia, zgodnie z prawem belgijskim, są częściowo pokrywane przez klienta, a częściowo finansowane ze źródeł zewnętrznych, co pozytywnie wpływa na konkurencyjność cenową naszych usług konsultacyjno-doradczych.

Aby jak najlepiej odpowiedzieć na Państwa potrzeby, stworzyliśmy dwa punkty konsultacyjne – w Brukseli oraz w Antwerpii.

Szczegółowe informacje dotyczące dyżurów specjalistów (prawnik, psycholog, mediator), adresy oraz dane kontaktowe znajdą Państwo na stronie www.trampolina.be. Telefonicznie umawiać można się na wizyty od poniedziałku do piątku w godzinach od 9.00 do 11.00 pod numerem 0495 28 98 24 (dział prawny, mediacja) oraz 0465 69 72 76 (psycholog).

Jednocześnie serdecznie zapraszamy do obejrzenia relacji z naszej prezentacji dotyczącej prawnych oraz psychologicznych aspektów przemocy domowej. Prezentacja odbyła się w czerwcu w Wydziale Konsularnym RP w Brukseli. Materiał filmowy jest dostępny na stronach: www.trampolina.be, www.porada.be oraz www.psychologonline.be.

 

Z wyrazami szacunku

Agnieszka Sità

 

 

Gazetka 184 – wrzesien 2019